Miss Kół Gospodyń Wiejskich

50 kandydatek i setki kibiców z całego regionu pojawiło się w legnickiej Akademii Rycerskiej. Dzisiaj odbyły się tam wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich.

Nawet organizatorzy są zaskoczeni zainteresowaniem. Monika Ciąpała, reprezentanta gospodyń z Kosisk przyznaje, że emocje udzieliły się wszystkim.
– Zawsze jest trema. Tym bardziej, że to pierwsze wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Ja nie wyglądam jak gospodyni, ponieważ mam 19 lat. Nasze koło powstało w marcu, chcąc zerwać z tymi stereotypami, że gospodynie wiejskie to takie kury domowe. To kobiety silne i niezależne.

Na Dolnym Śląsku koła Gospodyń Wiejskich w ostatnich latach przeżywają renesans. W ciągu ostatnich trzech lat – tylko w regionie legnickim – ich liczba wzrosła z 6 do 92.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.