„Miód i Dym” – Anita Lipnicka [PŁYTA TYGODNIA]

Szósty solowy album pt. „Miód i dym” Anity Lipnickiej w tym tygodniu w Radiu Wrocław. Krążek bardzo lokalny, bo piosenki powstawały nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów.

Efekt tego magicznego kontaktu z przyrodą to piosenki, które oscylują na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage’owych brzmień instrumentów.
– Miejsce, w którym powstawała płyta przyczyniło się w dużej mierze do energii, która została na niej uchwycona. To, co różni ten krążek od moich poprzednich dokonań to moje oderwanie się od samotniczego trybu pisania piosenek i postanowiłam, że zafunduję sobie przygodę wspólnego muzykowania i tworzenia w grupie – mówi Lipnicka.
Na płycie artystce towarzyszy zespół The Hats w składzie:

Bartek Miarka – gitary,
Piotrek Świętoniowski – instrumenty klawiszowe,
Kamil Pełka – bas,
Bartek Niebielecki – perkusja.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *