„Mina MIMA” do zobaczenia w Muzeum Teatru we Wrocławiu

To już ostatni akcent obchodzonej w tym roku setnej rocznicy urodzin założyciela wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Jeszcze tylko kilka dni w Muzeum Teatru możemy oglądać zdjęcia pokazujące pracę tego legendarnego twórcy nad spektaklami oraz jego aktorów.

Autorem wszystkich zdjęć jest Mark Grotowski, który tak wspomina pierwszą sesję zdjęciową dla tego teatru:

Marek Grotowski, który był etatowym fotografem Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego rozpoczął swoją karierę w redakcji miesięcznika Odra. Robił zdjęcia także artystom Opery Wrocławskiej, Operetki Dolnośląskiej, Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego i Teatru Lalek. Sfotografował ponad 3.000 przedstawień i poznał ponad 100 reżyserów. Wystawa „Mina Mima” przy Placu Wolności 7a czynna będzie do 28 grudnia.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *