Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Lipa Piotrowska jutro będą poznawać sąsiadów

Sporadyczne spotkania pod blokiem i szybkie „dzień dobry” już im nie wystarczają. Chcą poznać swoich sąsiadów i wspólnie spędzać ciepłe letnie wieczory. Mieszkańcy osiedla Lipa Piotrowska w sobotę ruszają z
integracyjnymi spotkaniami pod chmurką.

Pomysłodawcom, Oli i Piotrkowi,chodziło przede wszystkim o to, by od samego początku angażować mieszkańców w projekt:
– Umieściliśmy na naszym forum osiedlowym propozycje kilku projektów i kino plenerowe uzyskało największą liczbę głosów. Zależało nam na tym, żeby same filmy też były wybierane wspólnie. Więc razem z Piotrem, przygotowaliśmy na podstawie tego co dostaliśmy od dystrybutorów, listę 50 filmów i mieszkańcy mogli głosować.

Współpraca z programem Mikrogranty pozwoliła zorganizować licencje na filmy i ZAIKS. Nagłośnieniem zajmuje się Marek, a ulotki po całej okolicy roznoszą panie z Klubu Seniora. Działania wspiera także Miejska Biblioteka Publiczna. Mieszkańcy cieszą się, że będą mieli pretekst, by się zintegrować:
– Chociaż jestem już na emeryturze, mam dorosłe wnuki, ale uważam, że będą się ludzie spotykać, będą się rozwijać, zapoznawać. Może będą więcej czasu spędzać nie na swoich działkach tylko właśnie tutaj razem,w ogrodzie. Dlatego uważam, że to jest bardzo fajne.

Piknikowa inauguracja działalności „Kulturalnej Lipy” w sobotę o 19.00 przy ulicy Tymiankowej 3, przy siedzibie Rady Osiedla.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *