Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Ryszard Ćwirlej rozbił bank, Katarzyna Bonda na pożegnanie

Na gali we Wrocławiu przyznano Nagrody Wielkiego Kalibru, najważniejsze wyróżnienia dla autorów polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej.

Za najlepszą książkę ubiegłego roku uznano retro kryminał Ryszarda Ćwirleja pt. 'Tylko umarli wiedzą’. Uszczęśliwiony autor odebrał nie tylko nagrodę główną, wcześniej bowiem okazało się, że zwyciężył również w sms-wym głosowaniu czytelników. 

Ryszard Ćwirlej odebrał dwie statuetki i główną nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych, ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia. Nagrodzona powieść to drugi tom trylogii o przygodach poznańskiego policjanta Antoniego Fischera, przenosi nas do 1932 roku, roku wyborów do Reichstagu, wygranych przez NSDAP. – Historii należy się słuchać – podkreśla autor.
 
Wcześniej anonsowaną Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru osobiście odebrał z rąk Borysa Akunina islandzki pisarz Arnaldur Indridason, a nagrodę im. Janiny Paradowskiej dla autora/autorki z potencjałem przyznano Annie Kańtoch (powieść 'Wiara’).
Dziś ostatni dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Przed uczestnikami gra miejska oraz dwa spotkania z autorkami powieści sensacyjnych: Katarzyną Puzyńską i Katarzyną Bondą, która zaprezentuje premierowego 'Czerwonego pająka’.
Początek spotkania z Katarzyną Bondą o 13:00 w Barbarze przy ul. Świdnickiej. Poprowadzi je Grzegorz Chojnowski z Radia Wrocław i Radia Wrocław Kultura. Katarzyna Puzyńska pojawi się w tym samym miejscu o 14:30. Wstęp na oba spotkania jest wolny.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *