Miedź Legnica lepsza od Śląska Wrocław w sparingu

Przerwę na mecze reprezentacji wykorzystują piłkarze dolnośląskich drużyn. W piątek we Wrocławiu odbył się zamknięty dla publiczności sparing Śląska i Miedzi Legnica. I-ligowiec okazał się lepszy od zespołu z Ekstraklasy. Miedź wygrała 1:0. Bramkę dla gości zdobył w 65. minucie Dejan Dermanovic.
Jak padł jedyny w tym spotkaniu gol? Do piłki zagranej na prawe skrzydło dopadł Mariusz Rybicki, ograł rywala i dośrodkował płasko w pole karne, gdzie futbolówkę przyjął Djermanović i mimo asysty obrońcy obrócił się w stronę bramki i uderzył nie do obrony.
Śląsk miał swoje okazje, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale piłkarze z Wrocławia nie potrafili ich zamienić na gola.
ŚLĄSK WROCŁAW – MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:0)
Bramka: Djermanović (65). Sędziował: Kornel Paszkiewicz.
ŚLĄSK: Kamenar (46 Budzyński) – Zieliński (80 Wiech), Celeban, Kokoszka, Augusto – Kovacević (46 Grajciar), Łyszczarz (46 Riera), Madej (46 Morioka), Alvarinho (46 Roman), Engels (46 Pich), Biliński (46 Zwoliński).
MIEDŹ (I połowa): Kapsa – Bartczak, de Amo, Midzierski, Gorskie, Daniel, Pennanen, Łobodziński, Garguła, Marquitos, Djermanović; (II połowa): Sapela – Gorskie, Stasiak, Midzierski, Potouridis, Łuszkiewicz, Łobodziński (60 Trifonov), Bartulović, Marquitos, Rybicki, Djermanović.