Michał Jaros chce zadbać o bezpieczeństwo pieszych we Wrocławiu

Poseł Michał Jaros chce ustawowych zmian poprawiających bezpieczeństwo pieszych mieszkańców miasta. Jak powiedział, będzie wnosił o poprawkę, dzięki której pieszy będzie uprzywilejowany nie tylko na pasach, ale także na chodniku- czekając na przejście.
Poseł postuluje zwiększenie kompetencji oficera pieszego, chce także, by przed pasami pojawiła się chropowata powierzchnia ułatwiająca hamowanie. – Konieczna jest także dokładna analiza przyczyn wypadków – dodaje Jaros:

Jak wynika ze statystyk w 2016 roku, na terenie kraju było ok. 4 tys. wypadków z udziałem pieszych, pod kołami zginęło ok 250 osób.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *