Miał atakować kobiety – aresztowany za groźby karalne

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o groźby karalne. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu. Wcześniej 32 latek był karany za gwałt.

O mężczyźnie, który dopiero co wyszedł z więzienia, w którym siedział za gwałt na młodej kobiecie, od kilku tygodni aż huczało na wrocławskich internetowych grupach osiedlowych. Mieszkańcy między innymi Jagodna, mieli zawiadamiać policję o tym, że mężczyzna zaczepia kobiety, a także śledzi grupki dzieci. Jednocześnie na portalach społecznościowych przestrzegali się wzajemnie przed zagrożeniem, które może stanowić. Wtedy 32 latek miał zacząć im grozić – zarówno w sieci jak i w realu. Przeprowadzone przez policję śledztwo dało podstawę do zatrzymania mężczyzny i postawienia mu zarzutów. 32-letni mieszkaniec Wrocławia odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Teraz decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Jednocześnie policjanci podkreślają, że większość publikowanych na forach informacji dotyczących 32 latka było nieprawdziwych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *