Mężczyzna podejrzany o pobicie kierowcy MPK już w areszcie

W piątkowy wieczór na terenie dzielnicy Fabryczna, w okolicy ulicy Rysiej kierowca autobusu MPK został zaatakowany przez pasażera, po tym kiedy zwrócił mu uwagę, by nie niszczył pojazdu.

Mężczyzna, który podróżował autobusem linii 112, po wyjściu z pojazdu z niewiadomych przyczyn zaczął uderzać pięścią w szybę pojazdu. Widząc to, kierowca autobusu wyszedł, żeby zwrócić mu uwagę i wtedy agresywny pasażer zaczął go szarpać, bić i kopać. Następnie uciekł. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego z obrażeniami ciała do szpitala. Powiadomieni o wszystkim wrocławscy policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Na miejscu zabezpieczyli wiele dowodów i śladów.
Całe zajście zarejestrowała kamera w autobusie. Dzięki temu policja szybko zidentyfikowała napastnika. To 44-letni mężczyzna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, w tym uszkodzenia ciała, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami może grozić mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Teraz sąd, na podstawie zebranych materiałów, zadecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.