Medale „Niezłomni” wręczone [WIDEO]

Podczas gali grupa działaczy otrzymała odznaczenie związkowe przyznane przez NSZZ Solidarność. Wyróżnienie to rodzaj docenienia osób aktywnych w podziemiu na rzecz Solidarności od wprowadzenia stanu wojennego do 1989 roku. – Czasy były trudne, ale ideały były czyste – mówi Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty i jeden z odznaczonych.
– Wierzyliśmy wszyscy w Polskę, Polskę niepodległą, solidarną. Wierzyliśmy, że będzie to Polska sprawiedliwa. 

Na uroczystości pojawił się między innymi wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński i rodzina księdza Jerzego Popiełuszki. W imieniu prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza na gali wystąpił Jacek Sutryk.

– Robiliśmy to czego nauczyli nas rodzice i dziadkowie – mówi Anna Morawiecka, jedna z odznaczonych.
– To było dla mnie ważne, to było moje życie i nie miałem takiego poczucia, że to jest jakiś cień, ale nie miałam też poczucia, że to jest jakieś bohaterstwo. Robiliśmy to co należało.

Odznaczenia przyznane zostały w ramach obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *