Matuszczyk i Świerczok piłkarzami Zagłębia Lubin

Adam Matuszczyk i Jakub Świerczok nowymi zawodnikami Zagłębia Lubin.
Matuszczyk to 28-letni pomocnik, który w dwóch ostatnich sezonach bronił barw Eintrachtu Brunszwik. Urodzony w Polsce piłkarz całą dotychczasową karierę spędził w Niemczech. W przeszłości grał w FC Koeln i Fortunie Duesseldorf. Rozegrał 21 spotkań w reprezentacji Polski, w których strzelił jednego gola.

Zagłębie też na zasadzie transferu definitywnego pozyskało z GKS-u Tychy 24-letniego napastnika Jakuba Świerczoka. Umowa z zawodnikiem obowiązywała będzie do końca czerwca 2020 roku.
W przeszłości zawodnik reprezentował barwy m.in.: Polonii Bytom, FC Kaiserslautern, Piasta Gliwice, Zawiszy Bydgoszcz, Górnika Łęczna.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *