Masternak bokserskim mistrzem Polski w wadze ciężkiej

Po czterech zwycięskich walkach, w tym trzech przed czasem, były mistrz Europy zawodowców, na co dzień mieszkający we Wrocławiu, Mateusz Masternak (RUSHH Kielce) zdobył złoty medal w kategorii 91 kg. Na podium krajowego czempionatu, ktory zakończył się w piątek w Opolu, stanęło jeszcze czterech innych pięściarzy z Dolnego Śląska.

W finale Masternak pokonał broniącego tytułu Michała Soczyńskiego (PACO Lublin) 5:0. Wcześniejsi trzej przeciwnicy przegrywali z byłym pretendentem do tytułu tymczasowego mistrza świata WBA, już w drugiej rundzie. Do trzeciej wyszedł tylko Soczyński i postawił utytułowanemu rywalowi wysoko poprzeczkę, mimo końcowego niekorzystnego werdyktu punktowego.
W 2005 roku Masternak został mistrzem Polski juniorów, a na początku 2006 wicemistrzem kraju seniorów. Wkrótce rozpoczął zawodową karierę, którą zawiesił kilkanaście miesięcy temu m.in. z powodu braku konkretnych ofert. Wrocławianin postanowił wrócić do olimpijskiej rywalizacji, a jego celem są igrzyska w Tokio. Związał się z klubem RUSHH Kielce, kierowanym przez prezesa PZB Grzegorza Nowaczka, i w jego barwach triumfował na opolskim ringu.
Poza Masternakiem na podium mistrzostw Polski stanęło jeszcze czterech innych pięściarzy z Dolnego Śląska. Srebrne krążki wywalczyli Mateusz Wojtasiński (57 kg) i Rafał Wołczecki (75 kg) – obaj z klubu Adrenalina Wrocław. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Kamil Urbański (Gosiewski Boxing Team Wrocław) w kat. 75 kg oraz Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) w wadze +91 kg.
Wyniki walk finałowych (zwycięzcy na pierwszym miejscu) oraz brązowi medaliści MP w boksie:
52 kgJakub Słomiński (Wda Świecie) – Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) 3:2Brązowe medale: Dorian Mospinek (Skopion Szczecin) i Przemysław Jańczuk (Sako Gdańsk)
57 kgJarosław Iwanow (Wisła Kraków) – Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) 5:0Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *