Marszałek uspokaja: Nie rozmawiamy o likwidacji Teatru Polskiego

Nie ma tematu likwidacji Teatru Polskiego we Wrocławiu – napisał na portalu społecznościowym marszałek województwa. Cezary Przybylski odniósł się w ten sposób do spekulacji, które pojawiły się w ostatnich dniach w mediach.
Pat w teatrze trwa, Cezary Przybylski zwolnił dyrektora Cezarego Morawskiego, odwołanie wstrzymał wojewoda, a rozmowy z ministrem kultury Piotrem Glińskim także zakończyły się fiaskiem.
Marszałek Dolnego Śląska pisze jednak na twitterze, że „porozumienie jest możliwe. Szukamy kompromisu pomiędzy stronami konfliktu”.
Ale opisywane w gazetach widmo zamknięcia teatru być może pomogło, bo Jarosław Perduta rzecznik marszałka potwierdza, że władze województwa prowadzą rozmowy z Solidarnością oraz Inicjatywą Pracowniczą i ten dialog zmierza w dobrym kierunku. Perduta potwierdził też, że nie było rozmów o likwidacji teatru.
Nie kończy to jednak sporu między urzędami. Przypomnijmy, że marszałek Cezary Przybylski zaskarżył decyzję wojewody Pawła Hreniaka do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wojewoda, zgodnie z procedurą, złożył już skargę samorządu do sądu.
Czytaj więcej: Marszałek skarży decyzję wojewody do sądu

Nie rozmawiamy o likwidacji @TeatrPolskiWroc. Porozumienie jest możliwe. Szukamy kompromisu pomiędzy stronami konfliktu.
— Cezary Przybylski (@PrzybylskiCez) 18 maja 2017
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *