Marciniak w Pantomimie, Chłopi w AST, Sprzedam i Be Together w Piekarni, sezon we Współczesnym, premiera w Polskim, Jazztopad (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty audycji z 12 listopada. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Muzyka – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

Ewelina Marciniak – reżyserka jubileuszowej premiery Wrocławskiego Teatru Pantomimy (to już 29 listopada). Spektaklem 'Where Do We Go from Here” artystka powraca do Wrocławia, gdzie zrealizowała kilka przedstawień w kilku teatrach. Na czele ze 'Śmiercią i dziewczyną’ (Teatr Polski) oraz 'Szantażem’ (Teatr AST). Przypomnijmy, że Ewelina Marciniak pochodzi z Kudowy. Wraz z nią autorka tekstu i choreografka Natasza Moszkowicz.
[videoplayer id=240613][/videoplayer]
Tegoroczni dyplomanci Akademii Sztuk Teatralnych w najbliższy weekend pokazują swój dyplom. W reżyserii Sebastiana Majewskiego. Będą to – uwaga – 'Chłopi’ wg Reymonta. O tym, trzeba przyznać: zaskakującym, tytule opowiedzą: Agata Harat i Tomasz Ostach.
[videoplayer id=240612][/videoplayer]
Katarzyna Łęcka – reżyserka premiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu. 'Smutki tropików’ Mateusza Pakuły (scenografia mistrza Pawła Dobrzyckiego) zobaczymy w weekend na Świebodzkim.
[videoplayer id=240611][/videoplayer]
Małgorzata Szczerbowska – aktorka i dramatopisarka, która wkrótce (23 listopada) w Piekarni zaprezentuje autorskie 'Sprzedam’, inaugurując w ten sposób sezon off-u na tej obiecującej nowej wrocławskiej scenie. Zrealizowany wraz z Szymonem Kaczmarkiem spektakl o kobiecie, Polce i życiu w Polsce został przygotowany w ramach rezydencji artystycznej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
[videoplayer id=240610][/videoplayer]
Paulina Anna Galanciak odwiedzi nas z powodu finału kolejnej edycji integracyjno-artystycznego projektu Be Together. Do obejrzenia również w…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *