Manifestacje przeciwko zmianom w sądownictwie w regionie [ZOBACZ]

Po godz. 18 w całej Polsce, również na Dolnym Śląsku, rozpoczęły się manifestacje przeciwko zmianom w sądownictwie. Zostały zorganizowane m.in. w geście sprzeciwu wobec projektu nowelizacji przepisów dotyczących ustroju sądów, który posłowie PiS złożyli w Sejmie w zeszłym tygodniu.

Plac Wolności #Wroclaw #WolneSady #DziśSędziowieJutroTy pic.twitter.com/x1BKuV4rYr
— Jose Arcadio Morales (@KODWroclaw) 18 grudnia 2019

Jego pierwsze czytanie prawdopodobnie odbędzie się jutro. Projekt jest krytykowany przez opozycję, Rzecznika Praw Obywatelskich, a także środowiska sędziowskie.
W poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej poinformował, że KE będzie analizować go pod kątem zgodności z unijnymi zasadami dotyczącymi niezależności w wymiarze sprawiedliwości. Do projektu sporządzona została też opinia Biura Analiz Sejmowych, w której stwierdzono, że proponowane przepisy dotyczące spraw dyscyplinarnych rodzą poważne ryzyko stwierdzenia naruszenia zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

#Wrocław18 grudnia 2019 r.”Sędziowie bohaterowie!”,”Solidarność naszą bronią!”-protest przeciwko ustawie dyscyplinującej sędziów za stosowanie prawa unijnego.#DziśSędziowieJutroTy#WolneSądy#Konstytucja#ustawakagańcowaRelacja: Leon Kuchar#VideoKOD=> https://t.co/0KhBdJ41U8 pic.twitter.com/5HRyAcN4O3
— Video KOD #SilniRazem (@KOD_VIDEO) 18 grudnia 2019

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że autorzy projektu przygotowali poprawki wychodzące naprzeciw krytycznej opinii BAS.

#WolneSądy #ustawakagańcowa #Wrocław pic.twitter.com/xl4X8krZ4D
— Wojtek Fatyga (@wojti_fatyga) 18 grudnia 2019
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *