Maksym Drabik kolejnym wrocławskim finalistą Złotego Kasku

Żużlowiec Betardu Sparty był piąty w turnieju eliminacyjnym w Lublinie. Tuż za nim uplasował się kolejny z zawodników wrocławskiego klubu Oskar Bober.

Zwycięzcą rywalizacji w Lublinie został Janusz Kołodziej. Żużlowiec Unii Leszno przegrał tylko raz. W czwartej serii pokonał go m.in. Daniel Jeleniewski. Były zawodnik Sparty, obecnie reprezentujący barwy miejscowego Motoru, był największym pozytywnym zaskoczeniem zawodów. Tak jak triumfator zgromadził 13 punktów, a pierwszą lokatę przegrał z Kołodziejem tylko przez mniejszą liczbę zwycięstw biegowych.
Równo przez całe zawody jeździł Maksym Drabik. Młodzieżowiec Betardu z regularnością szwajcarskiego zegarka kompletował drugie miejsca. 10 punktów wystarczyło, by awansować do finału, który 14 kwietnia rozegrany zostanie w Zielonej Górze.
Blisko podobnego osiągnięcia był drugi z wrocławskich juniorów. Znający doskonale miejscowy tor Oskar Bober w trzech pierwszych startach zgromadził komplet zwycięstw i wraz z Januszem Kołodziejem przewodził stawce. Później jednak żużlowiec Sparty nie powiększył już swojego dorobku. 9 punktów dało Boberowi szóste miejsce w zawodach, które nie było premiowane awansem.
Awans do finałowej rozgrywki o Złoty Kask oprócz Maksyma Drabika już wcześniej zapewnił sobie Szymon Woźniak oraz Maciej Janowski, który nie musiał brać udziału w eliminacjach. Rezerwowym w Zielonej Górze będzie inny żużlowiec Betardu Sparty – Tomasz Jędrzejak.
Eliminacje Złotego Kasku – Lublin:
1. Janusz Kołodziej (Unia Leszno) – 13 (3,3,3,1,3)2. Daniel Jeleniewski (Motor Lublin) – 13 (3,3,2,3,2)3. Jakub Jamróg (Unia Tarnów) – 11 (1,2,3,2,3)4. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń) – 10 (2,1,2,2,3)5. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 10…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *