Magia hali w Lubinie tym razem nie pomogła

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała z Danią 22:26 (9:11) w rozegranym w hali RCS meczu grupy 8. eliminacji mistrzostw Europy. Rywalki zapewniły sobie awans do tegorocznego turnieju finałowego.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo twardej gry w defensywie z obu stron. Prowadzenie dla biało-czerwonych zdobyła Sylwia Matuszczyk, a w polskiej bramce świetne interwencje notowała Adrianna Płaczek, która obroniła m. in. rzut karny. Nasze zawodniczki dobrze broniły, ale miały duże problemy ze skutecznością w ataku. Po 10 minutach i rzucie karnym Magdy Balsam Polki prowadziły 3:2.
Koncertowo w bramce spisywała się Płaczek, która powstrzymywała aktualne wicemistrzynie Europy i brązowe medalistki mistrzostw świata nawet w sytuacjach sam na sam. Ale i bramkarka Danii Althea Reinhardt notowała wiele udanych interwencji. Po 17 minutach na tablicy wyników ponownie był remis 4:4.
Dunki na pierwsze prowadzenie w meczu wyszły w 19. minucie po rzucie Heleny Hageso. Po kolejnej bramce, tym razem z rzutu karnego Kristiny Jorgensen, o czas poprosił selekcjoner Polek Arne Senstad.
Tuż po tej przerwie do bramki rywalek trafiła Magda Więckowska. Polki miały szansę na remis, ale rzut Aleksandry Rosiak był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarkę rywalek. W 27. minucie na tablicy wyników było 9:9, a skutecznie rzut karny wykonała Balsam. Dwie bramki z rzędu zdobyły jednak rywalki i po 30 minutach gry Polki przegrywały 9:11.
Początek drugiej połowy był udany dla naszych rywalek, które szybko zdobyły dwie bramki i prowadziły 13:9. Szybko jednak odpowiedziały Karolina Kochaniak-Sala i Matuszczyk. Po kolejnym rzucie Kochaniak-Sali Polki przegrywały już tylko 12:13. Dunki odzyskały bezpieczną przewagę i w 37. minucie prowadziły 16:13, ale Polki ponownie za sprawą…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *