Magdalena Okulowska nową prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Nową prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej jest Magdalena Okulowska. Została dziś powołana w miejsce odchodzącej z tego stanowiska Ewy Kaucz, która pracowała w ARAW-ie niemal od początku jej istnienia, a szefowała agencji od 2017 roku.

Kaucz będzie teraz pracować w prywatnym biznesie – jako szefowa powstającego na Wyspie Słodowej Concordia Hub. Mieści się ona w słynnej kamienicy nr 7. Ma to być miejsce łączące funkcje biznesowe i rozrywkowe. Magdalena Okulowska pracowała wcześniej we wrocławskim magistracie, min. w biurze do spraw organizacji Euro 2012. Ostatnio była zastępcą dyrektora Wrocławskiego Parku Technologicznego.
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej została powołana 13 lat temu, by przyciągać do miasta zagranicznych inwestorów. Zajmuje się również promocją oraz prowadzi główny portal internetowy stolicy regionu Wrocław.pl
Była prezes, Ewa Kaucz podsumowała swoją pracę na naszej antenie: 

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *