Maciej Janowski dwunasty w Krsko. Podium dla Dudka

Pierwszą rundę cyklu Grand Prix 2017 wygrał Słowak Martin Vaculik. W Słowenii wystartowało czterech polskich żużlowców. Najlepiej spisał się, debiutujący w tym cyklu, Patryk Dudek.

Maciej Janowski „przespał” pierwszą część zawodów. Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław szanse na udział w półfinale pogrzebał w trzech pierwszych startach. Najpierw przyjechał ostatni, potem dwukrotnie dojeżdżał do mety na trzecim miejscu, przywożąc za plecami Słoweńców – Zagara i Skorję. W czwartym swoim wyścigu Janowski po raz kolejny zdobył punkt, ale tym razem pokazał lwi pazur. Najpierw na dystansie wyprzedził Chrisa Holdera, a potem do ostatnich metrów zaciekle atakował drugą pozycję Nickiego Pedersena. Zwycięstwo w ostatnim starcie nieco osłodziło wrocławianinowi brak awansu do czołowej ósemki, tym bardziej, że w pokonanym polu zostawił m.in. Woffindena i Doyle’a.
Maciej Janowski zajął ostatecznie w Słowenii 12. miejsce. Wyżej sklasyfikowani zostali inni nasi żużlowcy. Piotr Pawlicki zajął dziesiąte miejsce, a Bartosz Zmarzlik był jedenasty. Najlepiej z biało-czerwonych na torze w Krsko spisał się Patryk Dudek. Zawodnik z Zielonej Góry – po raz pierwszy w karierze wystąpił w finale Grand Prix i zajął nim trzecie miejsce. Polaka wyprzedzili Słowak Martin Vaculik i Szwed Fredrik Lindgren, a czwarty w decydującym wyścigu był Australijczyk Jason Doyle.
Drugi turniej cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata zostanie rozegrany 13 maja w Warszawie.
Grand Prix Słowenii – wyniki:
1. Martin Vaculik (Słowacja) – 16 (3,3,1,1,3,2,3) – 1. miejsce w finale2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 16 (2,2,2,2,3,3,2) – 2. miejsce w finale3. Patryk Dudek (Polska) – 13 (3,3,2,0,1,3,1) – 3. miejsce w finale4. Jason Doyle (Australia) – 12 (1,3,3,3,0,2,0) – 4….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *