Maciej Dąbrowski nie jest już piłkarzem Zagłębia Lubin

32-letni obrońca rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Lubin i podpisał umowę z ŁKS Łódź. To drugie zimowe wzmocnienie zajmującego ostatnie miejsce w tabeli beniaminka rozgrywek ekstraklasy.

Dąbrowski w łódzkiej drużynie ma wzmocnić defensywę, która do tej pory straciła najwięcej goli (37) ze wszystkich zespołów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podpisał z ŁKS kontrakt obowiązujący przez 2,5 roku, do czerwca 2022 r.
Doświadczony obrońca przez dwa ostatnie lata był piłkarzem Zagłębia Lubin, a wcześniej Legii Warszawa, z którą zdobył dwa tytuły mistrza kraju i Puchar Polski. Reprezentował również barwy m.in. Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz i GKS Bełchatów. W ekstraklasie rozegrał 164 mecze, w których zdobył 14 goli.
To drugie zimowe wzmocnienie beniaminka rozgrywek ekstraklasy. W czwartek zawodnikiem ŁKS został Carlos Moros Gracia. 26-letni Hiszpan jest środkowym obrońcą. Wychowanek Valencii CF przez ostatnie trzy sezony występował w szwedzkiej ekstraklasie w barwach GIF Sundsvall.
ŁKS w 20 rozegranych w tym sezonie meczach zdobył 14 punktów i zajmuje, ostatnie, 16. miejsce w tabeli. Przygotowania do drugiej części rozgrywek zespół prowadzony przez trenera Kazimierza Moskala rozpocznie 6 stycznia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *