Maciej Bodnar w składzie reprezentacji na mistrzostwa świata w Belgii

Urodzony w Oławie kolarz pojedzie 26 września w wyścigu elity ze startu wspólnego. Oprócz niego wystartują Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Łukasz Owsian, Cesare Benedetti i Stanisław Aniołkowski.

Co ciekawe, specjalizujący się w jeździe indywidualnej na czas kolarz z Dolnego Śląska, nie wystartuje na MŚ w tej konkurencji. – Maciej Bodnar nie dostał zgody swojej grupy Bora-Hansgrohe na ten start – poinformował dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski. W tej sytuacji jedynym naszym reprezentantem w „czasówce” będzie Michał Kwiatkowski. 
Jazda na czas elity mężczyzn tym razem otworzy mistrzostwa świata. O medale kolarze będą walczyć 19 września na trasie z Knokke-Heist do Brugii (43,3 km).
Z kolei wyścig ze startu wspólnego tradycyjnie zakończy mistrzostwa. Rywalizacja o tęczową koszulkę odbędzie się 26 września na trasie z Antwerpii do Leuven (268,3 km). Liderem polskiej drużyny będzie Kwiatkowski, mistrz świata z Ponferrady z 2014 roku. Wśród jego pomocników zadebiutuje w biało-czerwonych barwach Cesare Benedetti. Urodzony we Włoszech kolarz w kwietniu otrzymał polskie obywatelstwo, ma żonę Polkę i od wielu lat mieszka w Gliwicach.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *