Lwówek Śląski: Utrudnienia drogowe

Z uwagi na intensywnie prowadzone na terenie Lwówka Śląskiego i okolic prace drogowe w ciągu drogi wojewódzkiej 297 prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.Objazd dla pojazdów do 3,5 tony wjeżdżających do Lwówka Śl. od strony Bolesławca skierowany jest w prawo do miejscowości Rakowice i za przejazdem kolejowym w lewo na m. Radłówka.Samochody osobowe wyjeżdzające z Lwówka Śląskiego do Bolesławca wyjeżdżają drogą 297 jednym pasem jako drogą jednokierunkową. Samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony w stronę Bolesławca kierują się na Gryfów Śląski – Lubań. Z uwagi na ograniczenia w ruchu i duży ruch regularnie spodziewane są zatory drogowe.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *