Łukasz Kubot i Marcelo Melo powalczą o czwarty triumf w sezonie

Tenisista z Dolnego Śląska i grający z nim w parze Brazylijczyk awansowali do finału debla podczas turnieju na trawiastych kortach w Halle.

Rozstawiona z numerem „1” w niemieckich zawodach para musiała się mocno natrudzić, by zapewnić sobie piąty w tym roku finał. Francuz Fabrice Martin i Hiszpan Albert Ramos-Vinolas wysoko zawiesili poprzeczkę i spotkanie półfinałowe trwało godzinę i 45 minut.
Dwa pierwsze sety rozstrzygały się dopiero po tie breakach. W inauguracyjnej partii Kubot i Melo nie wykorzystali dwóch piłek setowych i przegrali 6:7. W drugiej części meczu role się odwróciły. To Polak i Brazylijczyk w końcówce musieli gonić rywali. Udało się po kolejnym tie breaku, wygranym do 6.
W rozgrywanej do 10 punktów decydującej odsłonie zdecydowanie dominowali już triumfatorzy niedawnej rywalizacji na trawiastych kortach w Den Bosch. Kubot i Melo szybko odskoczyli na 5-1 i nie dali sobie odebrać przewagi, zwyciężając ostatecznie do 3.
Polak i Brazylijczyk w niedzielę powalczą o czwarte deblowe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej wygrali imprezy w Miami, Madrycie i Den Bosch. Finałowych przeciwników Kubot i Melo poznają w sobotę. W drugim półfinale Raven Klaasen z RPA i Amerykanin Rajeev Ram zmierzą się z Niemcami Alexandrem Zverevem i Mischą Zverevem.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *