Lubinianie nie pozostawili złudzeń beniaminkowi w jego hali

Cuprum zagrało na miarę swoich możliwości. Dolnośląska drużyna pewnie pokonała na wyjeździe Ślepsk Suwałki 3:0. Gospodarze w pierwszym secie zdobyli zaledwie 12 małych punktów. Kolejne dwie partie również przebiegały pod dyktando lubinian, którzy ostatecznie wywieźli z Suwałk komplet punktów.

W pierwszych akcjach meczu pierwsze skrzypce na boisku grali Przemysław Smoliński i Jakub Ziobrowski, a Cuprum dzięki ich akcjom wyszło na prowadzenie 5:1. Ekipa z Suwałk miała spore problemy ze skończeniem swoich ataków, nie brakowało długich wymian, ale to goście dość szybko odskoczyli na 7:2. Cały czas to lubinianie wiedli prym w ataku, prowadząc wyraźnie, tym bardziej, że w ataku i bloku punktował Ziobrowski, a w polu zagrywki dwukrotnie swoje punkty dołożył Tavares (16:8). Ślepsk nie był w stanie nawiązać walki w tym secie, choć w końcówce jego skuteczność ataku wzrosła. Nadal pierwsze skrzypce grali goście, którzy triumfowali w premierowej odsłonie po uderzeniu Ziobrowskiego.
Przyjezdnym w drugiej partii trochę rozregulował się celownik i już nie uderzali tak skutecznie, jak wcześniej. Dlatego początek seta miał zupełnie inny przebieg, a Ślepsk szedł łeb w łeb z rywalami. Gdy natomiast świetnie w bloku spisał się Josua Tuaninga, gospodarze wyszli na prowadzenie. Kontra Ziobrowskiego dała co prawda Cuprum prowadzenie 11:9, ale tym razem siatkarze z Suwałk cały czas trzymali się blisko rywali. Pozwalały na to m.in. skuteczne zbicia Bołądzia i Kevina Klinkenberga. Sytuacja zmieniła się, gdy po stronie gości w polu zagrywki stanął Robinson Dvaren, jego celne uderzenia od razu odbiły się na wyniku, a lubinianie odskoczyli na 17:14. Od razu o czas poprosił trener Kowal, ale po nim Bołądź posłał swój atak w aut, a Smoliński wykorzystał kontrę i Cuprum prowadziło 19:14. Przyjezdni nie wypuścili tej szansy z rąk i choć gospodarze po bloku…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *