Lider zremisował z mistrzem

W hicie piłkarskiej ekstraklasy Śląsk zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1. Spotkanie we Wrocławiu obejrzało 40 tysięcy kibiców.

We Wrocławiu mierzył się lider tabeli ekstraklasy z aktualnym mistrzem Polski, ale od soboty w stolicy Dolnego Śląska głównym tematem była pogoda. Klub uspokajał w mediach społecznościowych, że boisko będzie gotowe do gry i tak było. Różnica z wcześniejszymi meczami rozgrywanymi jesienią na Tarczyński Arenie polegała na tym, że linie były koloru czerwonego.Od pierwszych minut optyczną przewagę mieli goście i gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Raków był częściej przy piłce, prowadził atak pozycyjny, a Śląsk cofnięty na własną połowę szukał szans w kontratakach. Ani jedni, ani drudzy nie stwarzali zagrożenia.Zadania piłkarzom nie ułatwiała murawa, która była zielona, ale bardzo śliska. Być może miała wpływ na zachowanie Aleksa Petkowa w 24. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony bułgarski środkowy obrońca gospodarzy w prostej sytuacji nie trafił w piłkę, która trafiła do Sonny Kittela, a ten posłał ją z bliska do siatki.Na tym emocje w pierwszej połowie się zakończyły. Raków strzelił gola, ale nie zmienił swojego stylu i nadal grał bardzo agresywnie, wysokim pressingiem, a Śląsk nadal miał z tym duży problem i nie potrafił wyjść z własnej połowy. Bramkarz gości Vladan Kovacevic był całkowicie bezrobotny, ale Rafał Leszczyński też nie miał za dużo pracy, bo przyjezdni co prawda mieli przewagę, lecz nie przekładało się to na sytuacje.Poza akcją, po której padł gol, godną odnotowania była jeszcze w pierwszej połowie sytuacja, kiedy urazu nabawił się Łukasz Bejger. I być może warunki też miały na to wpływ. Zawodnik po jednej z…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *