Lider samochodowych MP triumfuje w Dusznikach Zdroju

Filip Nivette wygrał 51. Rajd Dolnośląski – czwartą rundę mistrzostw Polski i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.

Nivette w spektakularnym stylu powtórzył swój sukces sprzed roku na Ziemi Kłodzkiej. Jadący Skodą Fabią R5 kierowca wygrał 8 z 9 odcinków specjalnych Rajdu i utrzymał wywalczoną w piątek pozycję lidera. Nivette na mecie w Dusznikach Zdroju aż o minutę i 21.6 sek. wyprzedził Zbigniewa Gabrysia. Trzecie miejsce, ze stratą kolejnych 0.8 sek. zajął Tomasz Kasperczyk, który przegrał walkę o drugą lokatę na ostatnim odcinku specjalnym.
Nivette, dla którego była to piąta wygrana w tym sezonie, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw Polski. Ma 92 punkty i aż o 39 wyprzedza Kasperczyka; trzeci jest Gabryś, który ma połowę dorobku punktowego lidera. Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier, który nie ukończył Rajdu Dolnośląskiego, ma 42 pkt. i zajmuje 4. miejsce w cyklu.
Do zakończenia samochodowych mistrzostw Polski pozostały dwie imprezy: Rajd Nadwiślański (przełom września i października) i Rajd Śląska (połowa października).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *