Lekarze rezydenci w Radiowym Oddziale Ratunkowym [POSŁUCHAJ]

Lekarze rezydenci w centrum uwagi – od ponad dwóch tygodni trwa głodówka młodych lekarzy w Warszawie. Porozumienia z rządem ws. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia nie ma, jest za to decyzja o rozszerzeniu akcji protestacyjnej na cały kraj. Głodówka rozpoczęła się już w Szczecinie.
Jak jest na Dolnym Śląsku? Na razie nie ma decyzji czy i kiedy do głodówki przyłączą się medycy z naszego regionu. 
O tym dlaczego młodzi lekarze zdecydowali się na głodówkę, rozmawialiśmy w Radiowym Oddziale Ratunkowym, naszymi gośćmi byli rezydenci. O zdanie pytaliśmy także pacjentów, jak się okazuje coraz więcej z nich zaczyna rozumieć, że lekarze walczą nie tylko o siebie.
Gośćmi programu byli rezydenci:

Kamila Ludwikowska
Jurand Silicki
Marcin Lewicki

Posłuchaj Radiowego Oddziału Ratunkowego:
Cz. 1 

Cz. 2 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *