Lekarz z Kłodzka odpowie za przyjmowanie łapówek

Nawet do 10 lat więzienia grozi lekarzowi z Kłodzka podejrzanemu o przyjmowanie łapówek. 50-latek został zatrzymany przez policję.
– Podejrzany od co najmniej roku uczynił z łapownictwa dodatkowe źródło dochodów, w czym pomagali mu inni pracownicy służby zdrowia – mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji:
– Mężczyzna podejrzewany jest o przyjmowanie łapówek w postaci pieniędzy, alkoholu i innych przedmiotów za wystawianie zwolnień lekarskich, czy fałszowanie dokumentacji medycznej tworzonej np w celu zwolnienia przestępców z odbywania kary pozbawienia wolności – tłumaczy Petrykowski. W sprawie zatrzymano też kilku pacjentów, od których lekarz przyjmował regularnie łapówki oraz pośredników. Lekarz już został aresztowany na 3 miesiące. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *