Legnica: To miała być kradzież doskonała. Policjanci nie dali się nabrać

Kierowca cysterny przewożącej paliwo zatrzymuje się na parkingu przy stacji benzynowej, wyciąga węże i szykuje się do spuszczenia oleju napędowego. Obrazek jakich wiele, ale w Kawicach legniccy policjanci nie mieli wątpliwości, że chodzi o przestępstwo. Jeden z funkcjonariuszy zwrócił bowiem uwagę, że wąż nie dochodzi do podziemnych zbiorników.

– Policjanci zauważyli zaparkowaną cysternę oraz samochód osobowy z otwartym bagażnikiem i stojącymi obok kanistrami. Sprawdzili oba te pojazdy. Jak się okazało ci dwaj mężczyźni kradli olej napędowy – wyjaśnia sierżant sztab. Jagoda Ekiert z legnickiej komendy.
Zatrzymani to 36-letni kierowca cysterny i jego 19-letni kolega.

– Zatrzymano dwóch mężczyzn na gorącym uczynku. Usiłowali ukraść olej napędowy z cysterny – około 150 litrów o wartości około 600 złotych – mówi Jagoda Ekiert.
Zatrzymani od razu przyznali się do winy. Grozi im po pięć lat więzienia.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *