Labirynt w polu kukurydzy niedaleko Wrocławia. Otwarcie 6 września

Średnio 40 minut trzeba przeznaczyć na dojście do mety kobierzyckiego labiryntu z kukurydzy. Jego obszar zajmuje 1,5 hektara pola Małopolskiej Hodowli Roślin.

Obiekt znajduje się przy drodze krajowej nr 8, samo wejście przy drodze prowadzącej do Pełczyc. Przygotowanie labiryntu zajmuje kilka miesięcy – mówi Danuta Rusin z „Nasion Kobierzyc” – Labirynt zaczynamy siać w kwietniu. Tutaj akurat wysiany jest kadryl, to jest odmiana kiszonkowo-ziarnowa, bardzo dobra szczególnie na kiszonkę. Później wiadomo, odchwaszczanie, wycinanie kręgów, żeby można było to przejść – opowiada.

Labirynt będzie otwarty już po raz czwarty, co roku cieszy się dużą popularnością. Według mieszkańców Kobierzyc to świetna rozrywka. – To jest bardzo, bardzo dobry pomysł, jest duży efekt, który robi wrażenie. Trzeba być tam, zobaczyć, przejść się. Dzieci miały mnóstwo frajdy. Jak szłam z moim młodszym synem, bałam się, że się zgubi, to uciekał mi i mówił: mamo, przecież o to chodzi w tym labiryncie, żeby się zgubić – podkreślają.

Labirynt będzie czynny od 6 września.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *