L.U.C i „Kurier z Warszawy” na wrocławskim Rynku [WIDEO ROZMOWA]

Rozmowa z poniedziałkowego programu Radia Wrocław Kultura. Zapraszają Bartosz Synowiec i Andrzej Jóźwik.

Łukasz L.U.C Rostkowski wystąpi we wtorek 6 czerwca na placu przed Muzeum Pana Tadeusza. Zaprezentuje tam nowatorski projekt pt. „Kurier z Warszawy”.
Artysta udźwiękowił i ożywił wizualnie komiks „Kurier z Warszawy” autorstwa Mateusza Palki i Mariusza Urbanka (Gabinety Świadków Historii. Władysław Bartoszewski i Jan Nowak-Jeziorański) z ilustracjami Bartka Stefanowicza, który opublikowało Wydawnictwo Ossolineum. To opowieść o postaci i działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który jest bohaterem części wystawy stałej w Muzeum Pana Tadeusza. Do skomponowanej muzyki L.U.C wplótł także fragmenty archiwalnych nagrań głosu Nowaka z Radia Wolna Europa. Całość ukaże niezwykłą energię legendarnego emisariusza oraz jego liczne działania w walce o wolną Polskę.
O projekcie rozmawialiśmy w studiu Radia Wrocław Kultura:
[videoplayer id=166300][/videoplayer]
Koncert odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *