Kubot i Melo żegnają się z US Open w Nowym Jorku

Niespodziewanie szybko zakończyła się nowojorska przygoda zwycięzców Wimbledonu. Łukasz Kubot z KKT Wrocław i Brazylijczyk Marcelo Melo odpadli z US Open już w drugiej rundzie. Ich pogromcami okazali się Francuzi Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin.

Na inaugurację Kubot i Melo zostali przełamani dwukrotnie. W drugiej partii poderwali się do walki i ze stanu 1:4 wyszli na prowadzenie 6:5. W dwunastym gemie Polak oddał podanie, a w tie breaku Francuzom dopisało szczęście.
Zdobyli dwa punkty po zagraniach po siatce oraz dzięki returnowi na linię. Przy 6-2 wykorzystali pierwszą piłkę meczową i zameldowali się w trzeciej rundzie tego wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku
To nie był mecz Polaka i Brazylijczyka. Popełnili pięć podwójnych błędów i nie mieli ani jednego asa. Przy swoim drugim podaniu zdobyli tylko 12 z 26 punktów. Polak i Brazylijczyk wykorzystali dwa z sześciu break pointów, a sami dali się przełamać cztery razy.
Kubota i Melo czeka w tym roku jeszcze jeden wielki turniej, w listopadzie Finały ATP World Tour w Londynie z udziałem ośmiu najlepszych deblowych par sezonu.
US Open, II runda gry podwójnej:
Julien Benneteau (Francja) / Edouard Roger-Vasselin (Francja) – Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:3, 7:6(2).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *