Kto zapomniał o rocznicy 4 czerwca?

Cicho przeszła 33. rocznica odzyskania suwerenności przez Polskę. Władze państwowe większy nacisk położyły 4 czerwca na celebrację rocznicy odwołania rządu Jana Olszewskiego. Daleki jestem od pomijania premiera Jana Olszewskiego, ma swoje zasługi i nikt mu ich nie odbierze. Jednak złośliwe (bo jak inaczej nazwać) pomijanie rocznicy wyborów 4 czerwca jest przykrym incydentem. Bez porozumień okrągłostołowych, a w następstwie częściowo wolnych wyborów powszechnych, zapoczątkowanie likwidacji ustroju totalitarnego komunizmu w Polsce nie byłoby możliwe tak szybko.  [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.