Kto trafi do najlepszej ósemki? Dziś pierwszy trening Radiowej Akademii Triathlonu

Nie straszne im ponad 225 kilometrów w wodzie oraz na rowerowych i biegowych trasach. 130 osób zgłosiło się do Radiowej Akademii Triathlonu. Finałem kolejnego projektu sportowego Radia Wrocław – będą m.in. zawody na dystansie Iron Man w Barcelonie, jesienią 2018 roku.

Radio Wrocław i Grupa Triathlonowa RAT zapraszają na trening sprawdzający kandydatów do Radiowej Akademii Triathlonu.Trening odbędzie się dziś o godz. 11.00 w Parku Grabiszyńskim.Spotykamy się na parkingu przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich (od ul. Solskiego).Prosimy o punktualne przybycie, równo o godz. 11.00 wybiegniemy do parku.
130 osób zgłosiło się do drugiego projektu Radiowej Akademii Triathlonu. To bezpłatny projekt treningowy, w którym będziemy przygotowywać uczestników do startu w zawodach m.in. na dystansie Iron Man w Barcelonie. W gronie ponad setki śmiałków przeważają amatorzy. Tacy jak Paweł i Dorota, którzy przyznają, że mają niewielkie triathlonowe doświadczenie:

– Mam pewne obawy, bo nie jestem profesjonalnym sportowcem, ale w tym projekcie chyba nie o to chodzi. Jakieś szanse mam  – tłumaczy Paweł. 
– Trochę umiem pływać, trochę jeździć na rowerze i trochę biegać, ale w żadnym nie czuję się super.  Z każdego treningu będę musiała czerpać jak najwięcej, jeśli dostanę się do projektu – dodaje Dorota.

Niektórzy z uczestników to absolutni debiutanci, część ma już natomiast różne doświadczenia sportowe. Będą mogli się nimi wykazać podczas pierwszego wspólnego treningu grupy RAT:

– Aerobik sportowy, gimnastyka artystyczna, czyli bardzo pokrewne dyscypliny. Mam zaliczone dwa maratony i właśnie kończę Koronę Maratonów Polskich. Wystartowałem raz na triathlonowym dystansie 1/10, więc już krócej się nie da. Ukończyłem, więc małe doświadczenie jest. Czekam na trening. Będę na pewno – mówią uczestnicy.
Trenerzy RAT muszą…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *