Kto lubił lekcje w szkole – ręka do góry!

Młodzi ludzie, przeciwni nudnym, niekończącym się lekcjom w szkole, postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Bezinteresownie i w ciekawy sposób dzielą się wiedzą z najmłodszymi. Uczą głównie dzieci z rodzin w trudnej sytuacji, które nie mają innej możliwości na rozwój swoich pasji. Stowarzyszenie Anioły Wiedzy – bo tak nazywa się ta grupa – codziennie pomaga podopiecznym w łatwy i przyjemny sposób przyswoić wiedzę- głównie poprzez rozwijanie ich zainteresowań. Jak to wygląda z perspektywy wolontariusza -mówi Kamil Dziweńka.
– Każdy z nas przeszedł przez system edukacji i widzieliśmy jak to wyglądało w naszym przypadku i chcieliśmy coś zmienić. 

A z okazji zbliżających się świąt, organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w ich mikołajkowej akcji. -I ty zostań aniołem na święta!- mówi Konrad Fryszkowski, jeden z wolontariuszy.
– Mamy taką bardzo fajną akcję, akcję mikołajkową, na której staramy się zbierać fundusze dla rodzin, które są w trudnej sytuacji finansowej. 

Pomóc można poprzez wpłacenie symbolicznej kwoty na konto stowarzyszenia, wzięcie udziału w zorganizowanej licytacji czy osobiście przynosząc słodycze i pomoce naukowe do siedziby w Centrum Sektor 3. Dokładne informacje na stronie internetowej www.aniolywiedzy.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.