Krzyżowa Music. Klasyczne brzmienia na Dolnym Śląsku

Muzyka z Krzyżowej – Dla Europy – pod takim hasłem już po raz trzeci odbędzie się na Dolnym Śląsku festiwal Krzyżowa Music. Na 9 koncertach pojawią się światowej sławy muzycy klasyczni, nie zabraknie też obiecujących, młodych talentów.

Koncert finałowy odbędzie się we Wrocławiu 27 sierpnia. -Przy okazji festiwalu warto też zaczerpnąć historii – mówi Tamara Chorąży z Fundacji Krzyżowa – i zaprasza na specjalne sympozja:
-Festiwal to nie tylko muzyka, ale również sympozja. W tym roku będziemy mieli dwa sympozja, które będą odbywały się na terenie zespołu pałacowego w Krzyżowej. Gościem szczególnym tych sympozjów będzie Andrzej Szpilman, syn kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana.

Sympozja w języku angielskim odbędą się 15 i 22 sierpnia w Sali Majowej i w Sali Balowej w Krzyżowej. Wstęp jest wolny. Wśród artystów pojawią się światowej sławy muzycy – mówi Aleksandra Królak-Wąsowicz, koordynator projektu Krzyżowa Music:
-Dyrektor muzyczną jest Viviane Hagner, jedna z z najsławniejszych skrzypaczek europejskich. Będziecie Państwo mogli usłyszeć takie osoby jak Veronica Jochum von Moltke, Midori, Krzysztofa Chorzelskiego i Alexandra Zemtsova oraz gościem spejalnym będzie także Judith Serkin.

Krzyżowa Music nawiązuje do festiwalu Marlboro Music, który łączy w sobie aspekt trudnej historii europejskiej oraz muzyki.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *