Kryminalni, Wojaczek, Biennale Wro (Radio Wrocław Kultura na wtorek)

Radio Wrocław Kultura DAB+ Książki, Sztuka, Muzyka – wtorek, od 15:00 (powt. w środę od 8:00). Zaprasza Grzegorz Chojnowski
Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Kryminału, świętujący w tym roku swą osiemnastkę. Wpraszamy się z rozmowami o kryminalnych książkach w specjalnym wydaniu wtorkowego programu. Oto nasz plan:15:05/ Piosenka tygodnia: Róża 'Oczy'.
15:15/ Jędrzej Pasierski, aktualny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, autor serii o śledztwach komisarz Niny Warwiłow.
16:00/ Beata i Eugeniusz Dębscy, wrocławianie, autorzy 'Dwudziestej trzeciej', pierwszej z (wiemy o trzech) serii powieści z detektywem Tomaszem Winklerem (i jego babcią).
16:30/ Zygmunt Miłoszewski, mistrz powieści sensacyjnej i przygodowej. 'Kwestia ceny' (tytuł jego ostatniej jak dotąd książki) to nie w jego stylu, raczej kwestia jakości.
17:15/ Izabela Janiszewska, bez wątpienia debiutantka roku 2020 w polskim kryminale literackim. 'Wrzask', 'Histeria', 'Amok' to trylogia porywająca. Wstyd, że jurorzy Nagrody Wielkiego Kalibru nie wskazali jej do finałowej rozgrywki.
17:45/ 'Cios kończący', czyli (kolejny) mistrz Mariusz Czubaj i jego najnowsza książka, podobno (nie chce się nam w to wierzyć) kończąca serię z Rudolfem Heinzem.
18:45/ Na końcu języka – porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.
[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]
19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.
21:05/ Wieczór z Kulturą – magazyn aktualności kulturalnych, a w nim 50. rocznica śmierci Rafała Wojaczka oraz 19. edycja Biennale Wro 2021 i rozmowa z Piotrem Krajewskim, szefem Wro Art Center.
Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *