Krasnale mają swój festiwal. Zobaczcie ich przemarsz [FOTO]

Opiekuńcze duszki, skrzaty, czy po prostu krasnoludki – opanowały Wrocław. A to za sprawą rozpoczętego we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków. Imprezę rozpoczął przemarsz wcale nie takich małych skrzatów:

Festiwal potrwa przez cały weekend a w niedzielny Krasnoludkowy Poranek Literatury będzie można usłyszeć bajki czytane m.in. przez Andrzeja Grabowskiego, Edytę Jungowską oraz dziennikarzy Radia Wrocław Piotra Pietraszka i Radia RAM – Monikę Jaworską.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *