KPR triumfuje w Chorzowie i umacnia się na trzecim miejscu w rozgrywkach

W spotkaniu 11. kolejki ekstraklasy piłkarki ręczne z Kobierzyc pokonały na wyjeździe Ruch 26:23.

Drużyna z Dolnego Śląska do starcia z zamykającymi tabelę chorzowiankami przystępowała jako zdecydowany faworyt. Różnice między zespołami widać było już od samego początku. Wynik otworzyła Kinga Jakubowska i to ona początkowo wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek. Druga część pierwszej połowy należała jednak do duetu Mariola Wiertelak – Aleksandra Kucharska. Szczególnie zadowolona z siebie może być rozgrywająca Kobierzyc, która kilkukrotnie trafiała po indywidualnych akcjach. Wynik na 14:12 dla przyjezdnych po pierwszych trzydziestu minutach ustaliła Agnieszka Piotrkowska.
Po zmianie stron kobierzyczanki nadal dominowały na boisku. Szczypiornistki Ruchu, co prawda, zmniejszały co jakiś czas straty, jednak zwycięstwo ekipy z Dolnego Śląska nie było zagrożone. Dodatkowo świetny występ między słupkami zanotowała Beata Kowalczyk, która była niepokonana także w sytuacjach sam na sam. Po 10 minutach gry w drugiej odsłonie KPR zdobył cztery gole z rzędu, powiększając swoje prowadzenie do 6 trafień. To były przełomowy moment spotkania, zakończonego ostatecznie triumfem gości 26:23.
Dzięki zwycięstwu podopieczne Edyty Majdzińskiej umocniły się na najniższym stopniu ligowego podium.
KPR Ruch Chorzów – KPR Kobierzyce 23:26 (12:14)
Ruch: Chojnacka, Jasinowska 2, Drażyk 2, Polańska 4, Masłowska 3, Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Cygan, Rodak 3, Nimisz, Lipok 1, Gryszewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 4, Kuszka.
KPR: Zima, Kowalczyk – Jakubowska 8, Kucharska 8, Tomczyk, Piotrowska, Janas 2, Wiertelak 5, Ivanović, Walczak 2, Koprowska, Wicik 1,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *