Koszykarze Śląska jeszcze dalej od mistrzostwa

W drugim spotkaniu finałowej rywalizacji Basket Ligi Śląsk Wrocław przegrał w Hali Stulecia z Kingiem Szczecin 65:92.

Niedzielny mecz zaczął się dla wrocławskich kibiców w najgorszy możliwy sposób. Przez ponad trzy minuty WKS nie zdołał trafić do kosza, a Wilki Morskie po dwóch celnych rzutach z dystansu Bryce’a Browna prowadziły 10:0. Sytuacja zrobiła się jeszcze gorsza, gdy kolejne próby za trzy Browna, Zaca Cuthbertsona i Tony’ego Meiera przyniosły oczekiwany skutek. Śląsk pierwsze punkty z gry zanotował po dopiero ponad sześciu minutach za sprawą Dziewy, który zdobył siedem z pierwszych dziewięciu oczek wrocławskiej drużyny. Po świetnej w swoim wykonaniu pierwszej kwarcie szczecinianie prowadzili 27:14, rzucając zza łuku ze skutecznością 60%.
Na starcie kolejnej części gry na szczęście nastąpiło przebudzenie wrocławskiej mocy. Dwunastopunktowa seria zakończona efektownym rzutem za trzy Jakuba Nizioła pozwoliła odrobić Śląskowi niemal wszystkie straty, a kolejna próba z dystansu Martina dała wyrównanie. Pozostała część drugiej ćwiartki była dość szarpana i wyrównana. Ostatecznie na przerwę na niewielkim prowadzeniu (39:36) schodził King, a liderami punktowymi byli Brown (11) i Cuthbertson (9). Dla wrocławian najwięcej oczek zdobył Dziewa (9).
Niestety z szatni ponownie z większym animuszem wyszli zawodnicy Kinga. Świetny występ kontynuował duet Cuthbertson-Brown – po trzecim i czwartym tego dnia celnym rzucie z dystansu tego pierwszego szczecinianie wrócili na dwucyfrowe prowadzenie, a po wsadzie drugiego jeszcze je powiększyli do stanu 58:43. Niesamowity Cuthbertson chwilę później dołożył kolejne pięć punktów i w sumie miał ich na koncie już 24…