Koszykarki CCC Polkowice awansowały do półfinału play-off

Zespół CCC w decydującym spotkaniu ćwierćfinałowym pokonał na wyjeździe po dogrywce AZS Gorzów 87:81.

Wiadomo było, że zwycięzca tego meczu awansuje do półfinału i zagra w nim ze Ślęzą Wrocław. Dotychczasowa rywalizacja w ćwierćfinałach przebiegała według zasady – gospodarz wygrywa. Najpierw w Gorzowie dwukrotnie triumfował AZS, później w Polkowicach także dwukrotnie lepsze okazało się CCC.
Pierwsze punkty w meczu zdobyły Katarzyna Dźwigalska i Stephanie Talbot i zespół AZSu prowadził 4:0. Pierwsze punkty dla CCC zdobyła Valerija Musina i od tamtej pory gra toczyła się niemal systemem kosz za kosz. Na trzy i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty gospodynie prowadziły 15:14. Ciężar trzymania wyniku w zespole z Polkowic wzięła na siebie Magdalena Leciejewska, która miała już na koncie siedem punktów. Wreszcie po rzucie Marii Rezan drużyna CCC objęła prowadzenie 19:17. Polkowiczanki znacznie lepiej spisywały się w grze na tablicach. Mimo to po pierwszej kwarcie przegrywały 23:24.
Drugą kwartę dobrze rozpoczęło CCC, bo za trzy trafiła Angelika Stankiewicz. Po dwóch minutach gry i rzucie Jamierry Faulkner zespół z Polkowic prowadził 28:26. W drużynie z Gorzowa skutecznością wyróżniała się Courtney Hurt, która miała na koncie 11 punktów. To dzięki jej postawie na pięć i pół minuty przed końcem drugiej kwarty AZS odzyskał prowadzenie 34:32. W tym okresie najskuteczniejszą zawodniczką CCC była Isabelle Harrison. Niestety druga część tej kwarty to znakomita gra gospodyń i słabsza postawa CCC. Do kosza drużyny z Polkowic trafiały Talbot i Hurt i po dwudziestu minutach meczu było 45:38 dla AZSu. Ostatnie siedem minut tej kwarty zespół z Gorzowa…