Koronawirus. Wrocławscy naukowcy zachęcają do pisania pamiętników z okresu epidemii

Takie zapiski mają posłużyć do wypracowania w przyszłości optymalnego modelu radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Naukowcy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego utworzyli zespół badawczy zajmujący się przewidywaniem przebiegu epidemii koronawirusa. Projekt ma pomóc władzom w podejmowaniu odpowiednich decyzji, jak również zminimalizować skutki rozprzestrzeniania się epidemii. O szczegółach opowiada socjolog, dr Barbara Pabjan:

Jednocześnie Instytut Socjologii apeluje do mieszkańców Dolnego Śląska o pisanie pamiętników z czasów epidemii. – Jest to bezcenny materiał dla badaczy kultury – mówi dr Barbara Pabjan:

Socjologowie zapewniają anonimowość autorom nadesłanych dzienników. Badane będą m.in takie wątki jak praca i szkoła w czasach epidemii, problemy ekonomiczne, organizacja czasu wolnego czy życie rodzinne. Zapiski należy wysyłać na adres socjologia.pamietniki@uwr.edu.pl. 
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *