Konferencja „Rozważania o systemach wyborczych”

O polityce w praktyce rozmawiają dziś i jutro studenci Uniwersytetu Wrocławskiego i naukowcy. W instytucie politologii trwa dwudniowa konferencja naukowa „Rozważania o systemach wyborczych”. Czy ograniczenie liczby kadencji w samorządach z uwzględnieniem już tych odbytych to dobry pomysł, a może złamanie prawa? Studenci jeszcze przed debatą ostrzyli sobie zęby na zadawanie politykom pytań.

Słuchaczy nie brakuje, bo w ostatnich tygodniach temat zmiany ordynacji wyborczej w samorządach zdominował debatę polityczną. Korzystamy z tych emocji mówi dr Marzena Cichosz z Uniwersytetu Wrocławskiego. – Temat jest gorący, to prawda, że to była jedna z naszych inspiracji, temat zaczął się pojawiać w debacie publicznej. I wielki sukces Kukiz’15, ugrupowanie, które wniosło do debaty publicznej kwestie jednomandatowych okręgów wyborczych.
Wydarzenie trwa także jutro od godziny 09.00 w budynku wydziału politologii przy ulicy Koszarowej. Wstęp jest bezpłatny.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *