Kolorowy Książ. W długi weekend rusza Festiwal Kwiatów i Sztuki

Rośliny prezentowane na tysiąc sposobów, czy sekretna sztuka pielęgnacji drzewek Bonsai – to wszystko w Zamku Książ już w nadchodzący weekend.

29 kwietnia rusza 29. Festiwal Kwiatów i Sztuki. Co ciekawe – dla turystów to atrakcja, a dla wystawców również rywalizacja, bowiem będą przeprowadzane zawody – III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego. Najzdolniejsi floryści z całego kraju pokażą, że wyobraźnia nie zna granic, że z pięknymi kwiatami w komnatach można zrobić wszystko –  mówi Magdalena Woch z Zamku Książ.

Kwiaty będą dosłownie wszędzie. – Aranżacje florystyczne, które będą na bardzo wysokim poziomie, wielkie konstrukcje kwiatowe, które pojawią się na dziedzińcu honorowym Zamku będą warte uwagi, będą egzotyczny świat Bonsai, narodowa prezentacja, bitwy florystyczne, warsztaty dla dzieci – dodaje Rafał Wiernicki, prezes Zamku.

PROGRAM: 29. FESTIWAL KWIATÓW I SZTUKI
Wśród programie znajdą się m.in prelekcje. – Mamy cykl prelekcji historycznych. Codziennie cztery i dotyczą one różnych etapów związanych z historią Książa. W programie są też pokazy formowania drzewek Bonsai, będą też prelekcję o dobrodziejstwach miodu, o tym jak działa na nasz organizm – zapowiada Magdalena Woch

ZOBACZ TAKŻE: FESTIWAL KWIATÓW I SZTUKI
Nie łatwo się będzie wtedy poruszać w obrębie Parku Książańskiego. – Warto skorzystać z uruchamianej specjalnej linii autobusowej – radzi Rafał Wiernicki

SPRAWDŹ, JAK DOJECHAĆ: DOJAZD/PARKING
Na festiwalu będziecie mogli spędzić całą majówkę. Spotkacie tam również wóz satelitarny Radia Wrocław.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *