Kolejny z liderów Betardu Sparty zdecydował o swojej przyszłości

Po Artiomie Łagucie dziś swoją decyzję oficjalnie ogłosił inny zagraniczny żużlowiec wrocławskiego klubu – Brytyjczyk Tai Woffinden.

Fani Sparty odetchnęli z ulgą. Trzykrotny mistrz świata pozostaje we wrocławskim zespole. Brytyjczyk parafował nową, trzyletnią umowę, co oznacza, że będzie bronić barw klubu ze stolicy Dolnego Śląska co najmniej do 2024 roku. 
Informacje przekazywane w ostatnich dniach przez samego zawodnika wskazywały, że jego pozostanie we Wrocławiu nie jest takie pewne. W wywiadzie telewizyjnym podczas niedzielnego rewanżu półfinału play-off z Unią Leszno Brytyjczyk stwierdził, że interesuje się nim kilka klubów z ekstraligi.
Woffinden we Wrocławiu startuje nieprzerwanie od sezonu 2012, co jest rekordem jeżeli chodzi o zawodników zagranicznych Sparty. W trakcie dziesięciu sezonów spędzonych na Stadionie Olimpijskim „Tajski” stał się jednym z symboli klubu. Trzykrotnie, jako zawodnik Betardu Sparty Wrocław, sięgał po tytuł indywidualnego mistrza świata. Z drużyną zdobył aż pięć medali drużynowych mistrzostw Polski, pełniąc rolę jednego z liderów zespołu. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w historii wrocławskiego klubu nieznacznie ustępuje tylko Maciejowi Janowskiemu.

Tym samym skład Sparty na kolejny sezon jest już prawie zamknięty. Wcześniej umowę przedłużyli trener Dariusz Śledź oraz Rosjanin Artiom Łaguta, a w najbliższym czasie powinien uczynić to również Janowski. Jest też niemal pewne, że we Wrocławiu pozostanie Rosjanin Gleb Czugunow. Niewiadomą pozostaje jedynie formacja juniorska, z której w przyszłym roku, ze względu na wiek, ubędzie Przemysław Liszka.
W najbliższą niedzielę (godz. 19.15) w Lublinie Sparta zmierzy się z…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *