Kolejny pożar lasu w okolicach Legnicy – samoloty w akcji

Tym razem płoną drzewa niedaleko wsi Dobrzejów. W akcji gaśniczej uczestniczą samoloty.

Samolot z Lubina już dokonał dwóch pierwszych zrzutów z powietrza. Przeleciał zaledwie kilka metrów nad płonącym lasem. Cztery tysiące litrów wody w kilka sekund ograniczyło słup ognia. Dokładnie około stu metrów od zabudowań. Resztę dogaszają strażacy. Dowódca akcji jest przekonany, że ogień jest już opanowany, ale dogaszanie może trwać jeszcze wiele godzin. Gdy definitywnie znikną płomienie – trzeba będzie sprawdzić czy pod darnią nie ma zarzewia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.