Kolejny młody kolarz zasilił szeregi CCC Development Team

Kontrakt z polkowicką grupą na sezon 2020 podpisał Szymon Krawczyk.

Nowy kolarz CCC Development Team ma 21 lat, a swoją karierę zaczynał w zespole UKS Trójka Jarocin. Rywalizował zarówno w wyścigach szosowych, jak i na torze. To właśnie w tej drugiej odmianie kolarstwa Szymon odniósł największe sukcesy: mistrzostwo świata w wyścigu punktowym, mistrzostwo Europy w omnium i brązowy medal ME w wyścigu eliminacyjnym.
– Szymon to silny zawodnik, który z pewnością sprawdzi się w naszej ekipie podczas wyścigów rozgrywanych na płaskich i pofałdowanych terenach. Mimo młodego wieku, może pochwalić się solidnym doświadczeniem wyścigowym. To również jest cenne, w kontekście misji naszej ekipy – chcemy jak najlepiej kształcić kolarzy poniżej 23-ego roku życia. Dlatego skład opieramy nie tylko na pierwszorocznych orlikach, ale również na zawodnikach takich jak Szymon – młodych i obytych w peletonie – podkreśla Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy CCC Development Team.
– Po trzech latach reprezentowania barw jednej ekipy – przyszedł czas na zmiany. I muszę przyznać, że bardzo się z nich cieszę. Czuję przypływ świeżej motywacji oraz dumę z tego, że w przyszłym sezonie będę reprezentował barwy CCC Development Team – powiedział Szymon Krawczyk. – Jestem zawodnikiem dynamicznym, który potrafi sobie poradzić zarówno z rozprowadzeniem sprintera, jak i z finiszem z mniejszej grupy. Moją mocną stroną jest również to, że potrafię poświęcić się całkowicie dla ekipy. Zawsze daję z siebie wszystko i mam nadzieję, że wykorzystam szansę, jaką otrzymałem od szefostwa CCC Development Team – dodał Krawczyk.
Szymon…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *