Kolejne wyróżnienie dla wrocławskiego lekkoatlety

Piotr Małachowski ze Śląska został uznany za najlepszego wyczynowego sportowca Wojska Polskiego w 2016 roku.

Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro w rzucie dyskiem wyprzedził brązowe medalistki tych igrzysk – pięcioboistkę Oktawię Nowacką i zapaśniczkę Monikę Michalik. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwoje sportowców z wrocławskich klubów. Na 6. pozycji uplasował się Arkadiusz Gardzielewski. Długodystansowiec Śląska przywiózł dwa złote medale (indywidualnie i drużynowo) z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Wojskowych w Maratonie.
Lokatę niżej znalazła się Agata Ozdoba. Judoczka AZS AWF Wrocław wywalczyła w 2016 roku w Kazaniu złoty medal Mistrzostw Europy w drużynie.
Najlepsi sportowcy Wojska Polskiego w 2016 roku w sporcie wyczynowym:
1. Piotr Małachowski (lekkoatletyka) 2. Oktawia Nowacka (pięciobój nowoczesny) 3. Monika Michalik (zapasy) 4. Arleta Podolak (judo) 5. Angelika Cichocka (lekkoatletyka) 6. Arkadiusz Gardzielewski (lekkoatletyka) 7. Agata Ozdoba (judo) 8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka) 9. Iwona Matkowska (zapasy) 10. Aleksandra Hornik (biegi na orientację)
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *