Kolejne miasta w rejonie legnickim z darmową komunikacją

W Lubinie i Polkowicach są już normą. Teraz kolejne miasta w rejonie legnickim przygotowują się do wprowadzenia darmowych autobusów. Taki zamiar właśnie ogłosili samorządowcy z Jawora.
– Prawdopodobnie jeszcze w tym roku autobusy – i to bez biletów – pojawią się na ulicach naszego miasta – deklaruje Emilian Bera, burmistrz Jawora. I dodaje: – Jest to zupełnie nowa oferta. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy, którzy dzisiaj mają utrudniony dojazd do instytucji miejskich, do ośrodka zdrowia, do szkół, do swojego miejsca pracy, mogli skorzystać z miejskiego transportu publicznego.
O utworzeniu stałych połączeń komunikacji miejskiej w Jaworze oficjalnie muszą jeszcze zadecydować miejscy radni. Ma się to odbyć już na najbliższej sesji, a samo głosowanie wydaje się być jedynie formalnością.
Prace nad utworzeniem sieci bezpłatnych połączeń miejskich już trwają w Złotoryi. – To nie jest kiełbasa wyborcza, ale rozwiązanie poważnego problemu. Złotoryja jest specyficznym miastem, jeśli chodzi o ukształtowanie. Starzejące się społeczeństwo ma problemy z przemieszczaniem się po mieście. Drugi aspekt: chcielibyśmy te nasze ulice w centrum trochę uwolnić od ruchu samochodowego – mówi złotoryjski burmistrz Robert Pawłowski.
Samorządowcy podkreślają, że kiedyś bezpłatne autobusy mogłyby kursować po całym Zagłębiu Miedziowym. Kluczowy warunek to przystąpienie Legnicy do takiego projektu – miasto leży w samym centrum regionu. Prezydent Legnicy do tej pory torpedował takie pomysły. Wczoraj zapowiedział, że bacznie analizuje poczynania sąsiadów i nie wyklucza udziału we wspólnym przedsięwzięciu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *