Kolejna produkcja młodych filmowców z Wałbrzycha wkrótce na ekranach kin

Licealne hobby okazało się poważnym przedsięwzięciem, nawet na przyszłe życie zawodowe. Uczniowie z Wałbrzycha, teraz już po maturach, zrealizowali czwarty film fabularny, który, podobnie jak poprzednie produkcje, będzie prezentowany w profesjonalnym kinie.

Młodzi filmowcy tematem fabuły uczynili wałbrzyskie podwórka lat 90-tych i toczące się na nich życie towarzyskie i sportowe. – Na pierwszy plan wybija się boks – mówi reżyser, Mikołaj Grzebieniak:

Główną rolę w filmie „Wilk” gra profesjonalny aktor, Waldemar Dyła. – Współpracy nie odmówili także inni zawodowcy – mówi producent filmu, Grzegorz Behan:

Uzdolnionych uczniów wsparł finansowo Urząd Miejski, a premiera filmu jest zaplanowana na 14 czerwca na godz. 19 w Cinema City.
ZOBACZ TAKŻE: Od amatorów do profesjonalistów. Kolejna produkcja młodych filmowców z Wałbrzycha
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *